Wybierz najlepszy model szyny do twoich szafek

Praktycznie każdy z nas wie, że szyna to obowiązkowy element wyposażenia każdej szuflady. To właśnie ten rodzaj wyposażenia w ostatnich czasach zyskał naprawdę na popularności ze względu na ich praktyczność oraz dużą pojemność.

Rolkowe modele szyn

Rolkowa szyna do mebli to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które stosowane są obecnie w wielu rodzajach mebli. Charakteryzują się one łatwością montażu oraz dość niską ceną. Niestety to rozwiązanie posiada niewielki udźwig, a więc nie można ich wykorzystywać w szufladach, gdzie obciążenie z pewnością będzie dużo większe niż 25 kilogramów. Ta szyna do mebli najczęściej dedykowana jest do szuflad, które posiadają jedynie częściowy wysuw. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w niewielkich szufladach, gdzie nie będziemy przechowywać zbyt ciężkich przedmiotów.

Kulkowe szyny meblowe

Ta szyna do mebli uznawana jest za naprawdę zaawansowane rozwiązanie, które stosowane jest w wielu nowoczesnych modelach mebli. Możemy spotkać się również z szyną, która posiada funkcję push to open. W takiej sytuacji nie zaleca się stosowania uchwytów, gdyż otwieranie szuflad odbywa się jedynie przez naciśnięcie frontu. Szyna do mebli kulkowa jest w stanie utrzymać nawet bardzo duży ciężar, który posiada wagę około 50 kilogramów. Istnieje możliwość zakupu modeli z częściowym lub całkowitym wysuwem.

Szyna do mebli to naprawdę bardzo potrzebny element każdej szuflady. Istnieją dwa podstawowe modele, a mianowicie rolkowe oraz kulkowe. Należy wybrać najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *